دانشنامه شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران

دانشنامه شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران

دانشنامه شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران

یکی از زیر مجموعه های پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه دانشنامه شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران و سامانه جست و جوی مزار شهدا در سراسر کشور می باشد و از سال ۱۳۸۵ در فضای مجازی راه اندازی گردید.

دانشنامه شهدا و ایثارگران و سامانه جست و جوی مزار شهدا در زمره بی نظیرترین و کاملترین دیتابیس و بانک اطلاعات ایثارگران قرار دارد و به صورت زنجیره ای عمل نموده و سپس شما را به مسیر دسترسی اطلاعات شهید و یا شهیده  مورد نظر هدایت می نماید. چنانچه شما تا کنون به دانشنامه شهدا و سامانه جستجوی مزار شهدا مراجعه نداشته اید در مرحله اول بعد از جستجوی نام شهید و یا شهیده ، سنگ مزار  شهید و یا شهیده  و کد اختصاصی این عزیز در تمامی سایت های  شبکه ایثار را روئیت می فرمایید. لازم بذکر است که به همراه هر نوع درخواست شما نام دامنه ای که در آن قرار دارید عوض شده و دامنه متناسب با موضوع انتخابی شما فعال می گردد. بنابراین زمان مراجعه در مراحل بعدی فقط کافی است کد اختصاصی دریافت شده متعلق به شهید یا شهیده را در قسمت مربوطه درج نمایید تا تمامی اطلاعات مرتبط در دسترس شما قرار گیرد. سیستم به گونه ای عمل می نماید که شما نیاز به راهنمایی ندارید و به راحتی می توانید به اطلاعات دسترسی داشته باشید. در اینجا بخشی از مراحل یک جستجو خدمت شما توضیح داده می شود.

توضیحات بیشتر:

با احترام چگونگی عملکرد دانشنامه شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران، شبکه ایثار به استحضار می رسد. دانشنامه شهدا، شبکه ایثار به صورت شبکه ای عمل نموده و سپس شما را به مسیر دسترسی اطلاعات شهید و یا شهیده هدایت می نماید. چنانچه شما تا کنون به دانشنامه مراجعه نداشتیه اید در مرحله اول بعد از جستجوی نام شهید و یا شهیده ، سنگ مزار  و کد اختصاصی این عزیز در تمامی سایت های  شبکه ایثار را روئیت می فرمایید. لازم بذکر است که به همراه هر نوع درخواست شما نام دامنه ای که در آن قرار دارید عوض شده و دامنه متناسب با موضوع شما فعال می گردد. بنابراین زمان مراجعه در مراحل بعدی فقط کافی است کد دریافتی را در قسمت مربوطه درج نمایید تا تمامی اطلاعات مرتبط در دسترس شما قرار گیرد. سیستم به گونه ای عمل می نماید که شما نیاز به راهنمایی ندارید و راحتی می توانید به اطلاعات دسترسی داشته باشید. در اینجا بخشی از مراحل یک جستجو خدمت شما توضیح داده می شود.

ابتدا در قسمت مربوطه در دانشنامه شهدا که با دامنه شهید پدیا shahidpedia.ir  فعال است مشخصات در قسمت جستجو درج می گردد. با کلیک کردن بر روی کلمه “تفحص” اسم شهید عزیز شما قابل مشاهده است و در اینجا با کلیک بر روی قسمت “نظرگاه عشق، سنگ مزار شهید” به سایت مزار شهید  mazareshahid.ir  “سامانه جستجوی مزار شهید” می روید و سنگ مزار مطهر عزیز مورد نظر خود را ملاحظه می فرمایید. در این سایت امکاناتی وجود دارد که جهت بکارگیری از آنها می توانید از متن راهنما استفاده نمایید. یادآوری می گردد که یکی از کارهای انجام شده عکسبرداری از سنگ مزار تک تک شهدا می باشد که تا کنون حدود دو سوم آن انجام شده است و به لطف خدا و شهدا بزودی باقیمانده آن نیز انجام خواهد پذیرفت.

در سایت مزار شهید نام عزیز مورد نظر شما دیده می شود و چنانچه روی آن کلیک بفرمایید به سایت شناسه شهید و از آنجا به وب سایت شهدا webisar.ir   “مدیریت وب سایت شهدا” راهنمایی می گردید و سپس با توجه به همراه بودن کد این شهید با درخواست های شما، لذا به وب سایت اختصاصی شهید و یا شهیده می رسید که در اختیار مدیر درخواست کننده قرار دارد.

در وب سایت اختصاصی هر شهید و یا شهیده فقط سه قسمت مشترک با دانشنامه شهدا، شبکه ایثار وجود دارد که شامل تصویر شهید و یا شهیده در هدر و نام و نام خانوادگی و سنگ مزار وجود دارد و در تمامی دیگر موارد مدیر سایت در انتخاب چگونگی اداره وب سایت و ارسال محتوا آزاد است و لذا دانشنامه شهدا و ایثارگران، شبکه ایثار مسئولیت معرفی شهید و یا شهیده عزیز را به عهده دارد و به همین منظور سایت ویژه ای در نظر گرفته است که ای دی شهید idshahid.ir “سایت سامانه مشخصات و شناسه شهید” نام دارد. البته در سایت مربوط به زنان شهید این دامنه فرق می نماید و شما سایت را با نام ای دی شهیده  idshahideh.ir “سایت سامانه مشخصات و شناسه شهیده” ملاحظه می فرمایید. برای رسیدن به سایت ای دی شهید و یا ای دی شهیده کافی است روی مشخصات درج شده بر روی هدر وب سایت اختصاصی شهید یا شهیده کلیک نمایید.

لازم به ذکر است هر شهید یک وب سایت هرشهید و شهیده دارای امکانات کامل می باشد و حتی می توان دو یا چند مدیر دیگر را برای آن تعریف کرد و فقط به جای نام دامنه مستقل، از کد اختصاصی شهید و یا شهیده استفاده می نماید و در صورتی که خانواده محترم شهید و یا شهیده مایل باشند می توان با بستن نام دامنه بلافاصله و بدون هیچگونه مشکلی عملیات انتقال را صورت داد و دامنه مورد نظر خانواده محترم شهید را فعال نمود.

پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، شبکه ایثار به منظور زنده نگه داشتن، نشر و ترویج ارزشها و پاسداری از فرهنگ ایثار و شهادت راه اندازی شده است و به هیچ نهاد، گروه و سازمان وابسته نیست و به صورت کاملا خصوصی اداره می شود.

شفیق فکه، شبکه ایثار کوشش در راه سرافرازیها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط

ورود کلمات کلیدی